Iegremdēties mākslā. Rīgā atklās neparastu multimediālu modernisma gleznu izstādi


Maijā Rīgā atklās neparastu multimediālu mākslas izstādi, kura pārsteigusi pat visizvēlīgākos Berlīnes, Parīzes un Maskavas mākslas cienītājus, informē izstādes direktore Olga Meļņikova.

No 10. maija līdz 10. augustam izstādē “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim” multimediālā vidē tiks izrādīti ap 5000 darbu no vairāk nekā 20 pasaules muzejiem.

“Izstādes laikā rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem būs iespēja izbaudīt 16 nozīmīgākos modernisma laikmeta mākslinieku darbus un, pateicoties multimediālajai videi, HD un Dolby Surround tehnoloģijām, ienirt tā laika mākslas atmosfērā,” pauž Meļņikova.

Multimediju projekta galvenais akcents ir Gustava Klimta daiļrade, jo Austrijā šogadpieminēs leģendārā mākslinieka 101. nāves dienu. Tādēļ vislpašāk izstādes programmā pārstāvēti tieši Klimta darbi, kopumā ap simts, toskait slavenākie – “Skūpsts”, “Jaunava”, “Danaja” un “Cerība II” (1908).

“Tā ir patiesi unikāla mūsdienu tehnoloģiju un XX gadsimta mākslas simbioze, no divdesmit labākajiem pasaules muzejiem. Ceram, ka ne tikai Latvijas iedzīvotāji, bet arī mūsu valsts viesi izbaudīs un novērtēs šo šovu,” komentē izstādes organizētāji.

Modernās Digital Art House tehnoloģijas ļaus pilnībā iegremdēties izstādes atmosfērā, koncentrēties uz mākslas darbiem, kurus radījuši tādi ievērojami mākslinieki kā Klods Monē, Edgars Degā, Pols Gogēns, Anrī Ruso, Anrī de Tulūzs – Lotreks , Pols Sinjaks, Pīts Mondriāns, Amedeo Modiljāni, Vinsents van Gogs, Pjērs Ogists Renuārs, Huans Griss, Pauls Klē, Francis Marks, Vasilijs Kandinskis un Kazimirs Maļevičs.

Projekts apvieno XX gadsimta modernisma mākslas galvenos virzienus – impresionismu, ekspresionismu, abstrakcionismu, sirreālismu un supremātismu, kā arī demonstrēs to, kā mākslinieki, kuri strādājuši dažādos stilos, reaģēja uz pagājušā gadsimta pirmās puses satricinājumiem.

Izstāde notiks pašā Rīgas centrā, Doma laukuma malā, ēkā Pils ielā 23, kur ilgus gadus atradās SEB banka. Vienas sesijas ilgums ir 60 minūtes. Pirmizrādi tā piedzīvoja 2017. gadā Berlīnē, saņemot apmeklētāju atzinību, un pēc tam apceļojusi pasauli.

Izstāde rīgā

Великие модернисты.

Par mums raksta LA.LV.
pilns raksts pieejams klikšķinot uz saites
http://www.la.lv/iegremdeties-maksla-riga-atklas-neparastu-multimedialu-modernisma-gleznu-izstadi